To send: > 10 pcs
Soustava reproduktorů Fenda F&D A111X v konfiguraci 2.1 v elegantním provedení, která bude skvěle ladit s každým moderním interiérem. Reproduktory disponují celkovým výkonem 35 W a s přehledem ozvučí veškerá multimédia ve vaší domácnosti, ať už relaxujete při sledování filmů nebo poslechu hudby. Mezi další přednosti patří podpora bezdrátového připojení skrze Bluetooth s dosahem až 15 metrů.

S reproduktory Fenda F&D A111X tak snadno spárujete svůj smartphone nebo tablet a oblíbené hity nebo celé hudební kolekce můžete komfortně poslouchat prostřednictvím svého mobilního zařízení. Nechybí ani praktický USB port pro přehrávání hudby z přenosných USB zařízení ve formátu MP3 a WMA. Samozřejmostí je možnost poslechu také až 100 rozhlasových stanic.

Reproduktory v konfiguraci 2.1 s celkovým výkonem 35 W. Reproduktory disponují integrovaným rádiem s PLL a pamětí na 100 stanic. Hudbu lze přehrávat i skrze USB port, podporovány jsou formáty MP3 a WMA. Kromě klasického dálkového ovládání, které je v balení, lze reproduktory ovládat i přes aplikaci pro chytré telefony za pomocí integrované technologie Bluetooth.
ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE
Výkon: 35 W
Připojení: 3,5 mm jack, USB port, Bluetooth
Regulace hlasitosti: ano
Bluetooth: ano
Dosah: až 15 m
NFC: ne
Barva: černá
| Značka | |
| Upřesnění typu : | Reproduktory do 3 kg |
| Výrobce : | FENDA |
| Reproduktory | |
| Frekvenční rozsah : | 65 Hz - 20 000 Hz |
| Impedance (ohm) : | 4 |
| Konfigurace reproduktorů : | 2.1 |
| Výkon reproduktorů celkový (W) : | 35 |
| Výkon satelitu (W) : | 11 |
| Výkon subwooferu (W) : | 13 |
| Komunikace | |
| Bluetooth : | ano |
| NFC : | ne |
| Ovládání | |
| Dálkový ovladač : | ano |
| Vstupy a výstupy | |
| Bezdrátové připojení : | ano |
| Drátové připojení : | ano |
| USB 2.0 (počet) : | 1 |
| Baterie | |
| Provoz na baterii/akumulátor : | ne |
| Fyzické vlastnosti | |
| Barva : | černá |
| Hmotnost (kg) : | 2.7 |
| Materiál : | dřevotříska, plast |
| Miniaturní : | ne |
| Přenosné : | ne |
| Rozměry : | 210 × 198 × 188 mm |
| Stolní : | ano |
| Další výbava a vlastnosti | |
| FM rádio : | ano |
| Přehrávání z microSD : | ne |
| Přehrávání z SD : | ne |
| Přehrávání z USB : | ano |
| Záruka | |
| Délka záruky (měsíce) : | 24 |
| Délka záruky IČO (měsíce) : | 24 |
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1226
Code: UPSE1221
Code: UPSE1223
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1226
Code: UPSE1221
Code: UPSE1223
Code: REPG33970
Code: REPG33950
Code: REPG33952
Code: REPFEN1034
Necessary cookies enabling basic functions of this website, such as page navigation and access to secure areas of the site. The website cannot function properly without these cookies.
These cookies enable the website to remember your preferences. For example, they allow you to see the last products or pages you visited, the language you have set or the currency of the site.
Statistics cookies help us understand how you interact with the website so that we can continue to improve it. The collection of this data is anonymous.
The intention of marketing cookies is to display ads that are relevant to the individual user. They are used to track visitors across websites.
Souhlas se zasíláním uživatelských dat souvisejících s reklamou společnosti Google.
A cookie is a small piece of data that a server sends to a user's browser, which stores it. Each time you visit the same server again, this data is read by the server. They are commonly used to distinguish the user, to help the website remember preference settings, etc. Therefore, they simplify the use of websites.
Cookies are stored on the client (user) side as short text files.
Cookies themselves cannot harm your computer. Nevertheless, cookies are important for privacy protection. This is because the website visited can store any information it learns about the visitor in the cookie and can thus gradually discovers specific user's interests. However, in no case can cookies be used to identify visitors.
The information from cookies can then be used for targeted advertising, statistical evaluation of visitor behaviour, etc. However, this information can also be obtained without cookies, so this use of cookies cannot be considered particularly dangerous.
Loosely taken from Wikipedie.
They are used for the functionality of the website. These may include your website language setting, product ordering, allow you to view your last viewed products, maintain login information, etc.
This website also uses services that either make it easier for you to use the website, or provide us with anonymous statistical data. These cookies are controlled by third parties and we do not have access to read or write this data.
These are mainly systems for advertising delivery or traffic analysis.
Our partners are:
Google Analytics – for more information about this tool click here
Google – for more information about the company's rules click here
Sklik – for more information about the rules of the system click here
Facebook – for more information about the rules of the system here
You can opt out of the use of certain cookies on the above pages or at http://www.youronlinechoices.com/cz/vase-volby
Responsibility for company data - How Google processes personal data.
Most browsers automatically accept cookies unless the browser is set otherwise. By using our website, you consent to the storage of cookies.
You can also restrict or block the use of cookies in your web browser settings.
For information on your specific browser settings, please visit:
Like all websites, we use cookies on this website. They help us to make the site work properly but also to improve our site by measuring traffic.
The law requires us to ask for your consent to do this. You can change or revoke your consent at any time on the Settings page.