To send: 1 pcs
Bluetooth reproduktor SWISSTEN Music Cube X-Boom se vyznačuje nejenom kvalitní audio reprodukcí, ale také odolným zpracováním těla, které je kryto silikonovým pouzdrem a splňuje standard IPX5. Díky tomu je vnitřní konstrukce chráněna před stříkající a vniknutí vlhkosti. Můžete jej bez obav vzít na pláž, párty u bazénu a jakýkoli jiný relax u vody či venkovním prostředí obecně.

Kompaktní rozměry a nízká váha předurčují reproduktor SWISSTEN Music Cube X-Boom k snadnému přenášení a poslechu na cestách. K tomuto účelu je reproduktor vybaven praktickým poutkem pro uchycení karabinou. Vyrazte na túru za doprovodu oblíbené hudby. Díky 8hodinové výdrži s vámi zůstane po celou dobu pochodu a ještě vám zahraje k večeři nebo u táboráku.
Bezdrátové rozhraní Bluetooth vám umožní outdoorový reproduktor SWISSTEN Music Cube X-Boom propojit se telefony, tablety a jinými Bluetooth přístroji. Další zdroj hudby získáte díky slotu pro microSD karty a nechybí ani 3.5mm jack pro starší zařízení.

Přenosný reproduktor založený na technologii Bluetooth vyniká kvalitním zvukem a výkonem 10 W. Pro přehrávání hudby lze kromě bezdrátového připojení využít i slot pro micro SD kartu či konektor 3,5 mm jack. Díky stupni odolnosti IPX5 je také ideálním společníkem při venkovních aktivitách. Integrovaná baterie s kapacitou 2000 mAh vydrží přehrávat hudbu až 8 hodin.
ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE
Výkon: 10 W
Frekvenční rozsah: 150 Hz - 18 kHz
Možnosti připojení: 3,5 mm jack, micro USB (nabíjení)
Bezdrátové připojení: Bluetooth
Výdrž na baterii: až 5 hodin
Rozměry: 170 x 70 x 70 mm
Hmotnost: 170 g
Barva: černá
| Značka | |
| Upřesnění typu : | Reproduktory do 3 kg |
| Výrobce : | SWISSTEN |
| Reproduktory | |
| Frekvenční rozsah : | 150 Hz - 18 000 Hz |
| Konfigurace reproduktorů : | 1.0 |
| Výkon reproduktorů celkový (W) : | 10 |
| Komunikace | |
| Bluetooth : | ano |
| NFC : | ne |
| Ovládání | |
| Dálkový ovladač : | ne |
| Vstupy a výstupy | |
| Bezdrátové připojení : | ano |
| Drátové připojení : | ano |
| Baterie | |
| Formát baterie : | integrovaná |
| Provoz na baterii/akumulátor : | ano |
| Fyzické vlastnosti | |
| Barva : | černá |
| Hmotnost (kg) : | 0.17 |
| Miniaturní : | ne |
| Přenosné : | ano |
| Rozměry : | 170 × 70 × 70 mm |
| Stolní : | ne |
| Další výbava a vlastnosti | |
| FM rádio : | ne |
| Přehrávání z microSD : | ano |
| Přehrávání z SD : | ne |
| Přehrávání z USB : | ne |
| Záruka | |
| Délka záruky (měsíce) : | 24 |
| Délka záruky IČO (měsíce) : | 24 |
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1221
Code: UPSE1225
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1221
Code: UPSE1225
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1221
Code: UPSE1225
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1221
Code: UPSE1225
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1221
Code: UPSE1225
Code: REPG33966
Code: REPG33974
Code: REPG33973
Code: ELDSMR8702
Necessary cookies enabling basic functions of this website, such as page navigation and access to secure areas of the site. The website cannot function properly without these cookies.
These cookies enable the website to remember your preferences. For example, they allow you to see the last products or pages you visited, the language you have set or the currency of the site.
Statistics cookies help us understand how you interact with the website so that we can continue to improve it. The collection of this data is anonymous.
The intention of marketing cookies is to display ads that are relevant to the individual user. They are used to track visitors across websites.
Souhlas se zasíláním uživatelských dat souvisejících s reklamou společnosti Google.
A cookie is a small piece of data that a server sends to a user's browser, which stores it. Each time you visit the same server again, this data is read by the server. They are commonly used to distinguish the user, to help the website remember preference settings, etc. Therefore, they simplify the use of websites.
Cookies are stored on the client (user) side as short text files.
Cookies themselves cannot harm your computer. Nevertheless, cookies are important for privacy protection. This is because the website visited can store any information it learns about the visitor in the cookie and can thus gradually discovers specific user's interests. However, in no case can cookies be used to identify visitors.
The information from cookies can then be used for targeted advertising, statistical evaluation of visitor behaviour, etc. However, this information can also be obtained without cookies, so this use of cookies cannot be considered particularly dangerous.
Loosely taken from Wikipedie.
They are used for the functionality of the website. These may include your website language setting, product ordering, allow you to view your last viewed products, maintain login information, etc.
This website also uses services that either make it easier for you to use the website, or provide us with anonymous statistical data. These cookies are controlled by third parties and we do not have access to read or write this data.
These are mainly systems for advertising delivery or traffic analysis.
Our partners are:
Google Analytics – for more information about this tool click here
Google – for more information about the company's rules click here
Sklik – for more information about the rules of the system click here
Facebook – for more information about the rules of the system here
You can opt out of the use of certain cookies on the above pages or at http://www.youronlinechoices.com/cz/vase-volby
Responsibility for company data - How Google processes personal data.
Most browsers automatically accept cookies unless the browser is set otherwise. By using our website, you consent to the storage of cookies.
You can also restrict or block the use of cookies in your web browser settings.
For information on your specific browser settings, please visit:
Like all websites, we use cookies on this website. They help us to make the site work properly but also to improve our site by measuring traffic.
The law requires us to ask for your consent to do this. You can change or revoke your consent at any time on the Settings page.