To send: > 10 pcs
Elegantní sada reproduktorů Fenda F&D HT-330 se díky svému provedení se štíhlým soundbarem a subwooferem vejde jak pod monitor, tak pod televizi a vytvoříte tak moderní domácí kino. Provedení podporuje také upevnění soundbaru na stěnu.

Dřevěná konstrukce zajišťuje jasnou a nezkreslenou reprodukci zvuku. Vychutnejte si realistické audio bez rušivých vlivů a s plnými bassy. Reproduktory Fenda F&D HT-330 podporují rozmanité možnosti připojení a přehrávání hudby.

Drátovou konektivitu představuje standardní 3.5mm jack konektor, hlavní předností je možnost bezdrátového streamování hudby skrze rozhraní Bluetooth 5.0 z chytrých mobilních zařízení nebo notebooků, a to s dosahem až 15 metrů. Nechybí ani USB port pro přímé přehrávání MP3 a WMA souborů přímo z flash úložiště. Soundbar je opatřen tlačítky pro snadné ovládání hudby, nastavení hlasitosti nebo Bluetooth, samozřejmostí je také dálkový ovladač.

Set reproduktorů v konfiguraci 2.1 tvoří soundbar vhodný k umístění pod počítačový monitor či televizi a subwoofer. Oproti zvukovému výstupu z interních reproduktorů monitoru či televize tak získáte výrazně kvalitnější zvuk plný hlubokých basů. Přehrávat hudbu je možné jak drátově skrze 3,5 mm jack, tak i bezdrátově pomocí technologie Bluetooth. Využít lze také port USB s vlastním samostatným ovládáním a přehrávat tak hudbu přímo z flashdisku. Pohodlné ovládání je možné díky dálkovému ovládání.
Součástí balení je redukční kabel z RCA na 3,5 mm jack, sada pro připevnění na zeď a dálkový ovladač (včetně baterií).
ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE
Soundbar:
Výkon: 2x 20 W
Připojení: Bluetooth, 1x USB, 1x 3,5 mm jack, 1x optický vstup, 1x HDMI
Rozměry: 898 x 101 x 68 mm
Barva: černá
Subwoofer:
Výkon: 1x 40 W
Rozměry: 345 x 331 x 190 mm
Barva: černá
| Značka | |
| Upřesnění typu : | Velké reproduktory do 80 W |
| Výrobce : | FENDA |
| Reproduktory | |
| Citlivost (dB/W) : | 70 |
| Frekvenční rozsah : | 20 Hz - 20 000 Hz |
| Konfigurace reproduktorů : | 2.1 |
| Výkon reproduktorů celkový (W) : | 80 |
| Výkon satelitu (W) : | 20 |
| Výkon subwooferu (W) : | 40 |
| Komunikace | |
| Bluetooth : | ano |
| NFC : | ne |
| Ovládání | |
| Dálkový ovladač : | ano |
| Vstupy a výstupy | |
| Bezdrátové připojení : | ano |
| Drátové připojení : | ano |
| USB 2.0 (počet) : | 1 |
| Baterie | |
| Provoz na baterii/akumulátor : | ne |
| Fyzické vlastnosti | |
| Barva : | černá |
| Miniaturní : | ne |
| Přenosné : | ne |
| Rozměry : | 898 × 101 × 68 mm |
| Stolní : | ano |
| Další výbava a vlastnosti | |
| FM rádio : | ne |
| Přehrávání z microSD : | ne |
| Přehrávání z SD : | ne |
| Přehrávání z USB : | ano |
| Záruka | |
| Délka záruky (měsíce) : | 24 |
| Délka záruky IČO (měsíce) : | 24 |
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1221
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1221
Code: SPPNED1001
Code: UPSE1221
Code: REPFEN1067
Necessary cookies enabling basic functions of this website, such as page navigation and access to secure areas of the site. The website cannot function properly without these cookies.
These cookies enable the website to remember your preferences. For example, they allow you to see the last products or pages you visited, the language you have set or the currency of the site.
Statistics cookies help us understand how you interact with the website so that we can continue to improve it. The collection of this data is anonymous.
The intention of marketing cookies is to display ads that are relevant to the individual user. They are used to track visitors across websites.
Souhlas se zasíláním uživatelských dat souvisejících s reklamou společnosti Google.
A cookie is a small piece of data that a server sends to a user's browser, which stores it. Each time you visit the same server again, this data is read by the server. They are commonly used to distinguish the user, to help the website remember preference settings, etc. Therefore, they simplify the use of websites.
Cookies are stored on the client (user) side as short text files.
Cookies themselves cannot harm your computer. Nevertheless, cookies are important for privacy protection. This is because the website visited can store any information it learns about the visitor in the cookie and can thus gradually discovers specific user's interests. However, in no case can cookies be used to identify visitors.
The information from cookies can then be used for targeted advertising, statistical evaluation of visitor behaviour, etc. However, this information can also be obtained without cookies, so this use of cookies cannot be considered particularly dangerous.
Loosely taken from Wikipedie.
They are used for the functionality of the website. These may include your website language setting, product ordering, allow you to view your last viewed products, maintain login information, etc.
This website also uses services that either make it easier for you to use the website, or provide us with anonymous statistical data. These cookies are controlled by third parties and we do not have access to read or write this data.
These are mainly systems for advertising delivery or traffic analysis.
Our partners are:
Google Analytics – for more information about this tool click here
Google – for more information about the company's rules click here
Sklik – for more information about the rules of the system click here
Facebook – for more information about the rules of the system here
You can opt out of the use of certain cookies on the above pages or at http://www.youronlinechoices.com/cz/vase-volby
Responsibility for company data - How Google processes personal data.
Most browsers automatically accept cookies unless the browser is set otherwise. By using our website, you consent to the storage of cookies.
You can also restrict or block the use of cookies in your web browser settings.
For information on your specific browser settings, please visit:
Like all websites, we use cookies on this website. They help us to make the site work properly but also to improve our site by measuring traffic.
The law requires us to ask for your consent to do this. You can change or revoke your consent at any time on the Settings page.