To send: 1 pcs
Deco S7 využívá systém více jednotek k dosažení bezproblémového celoplošného Wi-Fi pokrytí - eliminuje slabé oblasti signálu jednou provždy! Pro pokrytí menších oblastí může jednotka fungovat i samostatně. Díky pokročilé technologii Deco Mesh spolupracují jednotky na vytvoření jednotné sítě s jediným názvem sítě.
Systém jednotek Deco S7 poskytuje rychlé a stabilní spojení rychlostí až 1900 Mb/s s podporou standardu 802.11ac (Wi-Fi 5) a je tak ideální pro pokrytí celé domácnosti bezdrátovým signálem. Mezi další výhody patří také kompatibilita s hlasovým ovládáním Amazon Alexa.

Zabiják mrtvých zón Wi-Fi
Deco S7 nabízí snadný způsob, jak zajistit silný Wi-Fi signál v každém rohu vašeho domu, na ploše až 195 m² (sada s 1 jednotkou). Bezdrátová připojení a volitelné páteřní ethernetové připojení pracují společně na propojení jednotek Deco, díky čemuž bude vaše síť rychlejší a zajistí nepřerušované připojení všech zařízení.

Stabilní připojení, pro více zařízení
Deco S7 zajistí spolehlivé připojení bez prodlev pro více než 100 zařízení. Dopřejte si rychlé síťové připojení pro všechna zařízení a aplikace, počínaje procházením webu, stahováním, streamováním a konče hraním her.

2v1 režim routeru a přístupového bodu
Flexibilní a multifunkční jednotka Deco S7 má spoustu funkcí, aby mohla plnit roli routeru nebo přístupového bodu. Jednoduše si vyberte režim, který vyhovuje vašim aktuálním síťovým požadavkům, a využívejte maximální flexibilitu bezdrátového připojení.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE
Standard: IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Rychlost datového přenosu: 2,4 GHz – 600 Mbit/s, 5 GHz – 1300 Mbit/s
Anténa: 3× integrovaná anténa
Porty: 3× Gigabit Ethernet RJ-45 (WAN/LAN)
Frekvenční pásmo: 2,4 GHz, 5 GHz
Zabezpečení: WPA-Personal, WPA2-Personal
Podpora PoE: ne
Rozměry: 162,3 × 90,7 × 90,7 mm
| Značka | |
| Upřesnění typu : | Access point/Repeater |
| Výrobce : | TP-LINK |
| Technické detaily | |
| Použití v exteriéru : | ne |
| Použití v interiéru : | ano |
| Provozní teplota max. (°C) : | 40 |
| Provozní teplota min. (°C) : | 0 |
| Provedení : | samostatně stojící |
| Přenosová rychlost (Mbps) : | 1300 (5GHz), 600 (2,4GHz) |
| Balení | |
| Balení : | 1-pack |
| Displej a zobrazení | |
| Displej : | ne |
| Komunikace | |
| Wi-Fi, specifikace : | 802.11a/b/g/n/ac |
| Síťová rozhraní | |
| Frekvence Wi-Fi : | 2400 MHz/5000 MHz |
| Gigabit LAN : | ano |
| LAN : | ano |
| Max. výstupní výkon (dBm) : | 30 |
| Normy : | 802.11a/b/g/n/ac |
| Rychlost portů : | 1 Gb/s |
| Šifrování : | WPA-Personal, WPA2-Personal |
| Wi-Fi : | ano |
| Anténa | |
| Provedení antény : | interní |
| Vstupy a výstupy | |
| RJ-45 (počet) : | 3 |
| Čtečka karet | |
| Podpora microSD karet : | ne |
| Napájení | |
| Podpora PoE : | ne |
| Fyzické vlastnosti | |
| Barva : | bílá - černá |
| Rozměry : | 162,3 × 90,7 × 90,7 mm |
| Další výbava a vlastnosti | |
| Shoda : | CE, FCC, RoHS, NCC, BSMI, JPA, JRF, VCCI |
| Záruka | |
| Délka záruky (měsíce) : | 36 |
| Délka záruky IČO (měsíce) : | 36 |
Code: NAATPP0001
Code: NAATPL1151
Code: NAATPL1102
Code: NAATPL1075
Code: NAATPL1051
Necessary cookies enabling basic functions of this website, such as page navigation and access to secure areas of the site. The website cannot function properly without these cookies.
These cookies enable the website to remember your preferences. For example, they allow you to see the last products or pages you visited, the language you have set or the currency of the site.
Statistics cookies help us understand how you interact with the website so that we can continue to improve it. The collection of this data is anonymous.
The intention of marketing cookies is to display ads that are relevant to the individual user. They are used to track visitors across websites.
Souhlas se zasíláním uživatelských dat souvisejících s reklamou společnosti Google.
A cookie is a small piece of data that a server sends to a user's browser, which stores it. Each time you visit the same server again, this data is read by the server. They are commonly used to distinguish the user, to help the website remember preference settings, etc. Therefore, they simplify the use of websites.
Cookies are stored on the client (user) side as short text files.
Cookies themselves cannot harm your computer. Nevertheless, cookies are important for privacy protection. This is because the website visited can store any information it learns about the visitor in the cookie and can thus gradually discovers specific user's interests. However, in no case can cookies be used to identify visitors.
The information from cookies can then be used for targeted advertising, statistical evaluation of visitor behaviour, etc. However, this information can also be obtained without cookies, so this use of cookies cannot be considered particularly dangerous.
Loosely taken from Wikipedie.
They are used for the functionality of the website. These may include your website language setting, product ordering, allow you to view your last viewed products, maintain login information, etc.
This website also uses services that either make it easier for you to use the website, or provide us with anonymous statistical data. These cookies are controlled by third parties and we do not have access to read or write this data.
These are mainly systems for advertising delivery or traffic analysis.
Our partners are:
Google Analytics – for more information about this tool click here
Google – for more information about the company's rules click here
Sklik – for more information about the rules of the system click here
Facebook – for more information about the rules of the system here
You can opt out of the use of certain cookies on the above pages or at http://www.youronlinechoices.com/cz/vase-volby
Responsibility for company data - How Google processes personal data.
Most browsers automatically accept cookies unless the browser is set otherwise. By using our website, you consent to the storage of cookies.
You can also restrict or block the use of cookies in your web browser settings.
For information on your specific browser settings, please visit:
Like all websites, we use cookies on this website. They help us to make the site work properly but also to improve our site by measuring traffic.
The law requires us to ask for your consent to do this. You can change or revoke your consent at any time on the Settings page.