To send: 6 pcs
| Brand | |
| Type specification : | Notebook |
| Manufacturer : | HP |
| AI support : | yes |
| AI feature : | AI čip (NPU) |
| AI feature : | Copilot klávesa |
| Copilot+ PC : | yes |
| NPU : | Intel® AI Boost |
| Výkon NPU (TOPs) : | 47 |
| Processor | |
| Platform (CPU) : | Intel |
| CPU type : | Intel® Core™ Ultra 7 |
| CPU model : | 258V |
| Processor Base Frequency (GHz) : | 2,2 |
| Max Turbo Frequency (GHz) : | 4,8 |
| Number of Cores : | 8 |
| TDP (W) : | 17 |
| Memory | |
| RAM Speed (MHz) : | 8533 |
| RAM Capacity (GB) : | 32 |
| Memory Kit : | 1× 32 GB |
| Memory Module Type : | DDR5 |
| Chipset | |
| Chipset : | Intel SoC |
| Graphics card | |
| GPU Core : | Intel Arc 140V |
| GPU type : | integrovaná |
| System disc | |
| HDD Size (drive 1) : | M.2 |
| Rozhraní : | PCIe 4.0 NVMe (Gen4) |
| Solid State Drive (SSD) (drive 1) : | yes |
| HDD Capacity (GB) (drive 1) : | 1000 |
| Display | |
| Touchscreen : | yes |
| Brightness (cd/m2) : | 400 |
| Aspect ratio : | 16 : 9 |
| Display surface texture : | lesklý |
| Typical viewing angles (H/V (°)) : | 178/178 |
| Resolution (pixels) : | 1920 × 1080 |
| Panel technology : | IPS |
| Screen size (inches) : | 17,3 |
| Refresh Rate (Hz) : | 60 |
| Multimedia | |
| Integrated TV tuner : | no |
| Built-in speaker - type : | stereo |
| Built-in speaker : | yes |
| Built-in microphone - type : | stereo |
| Built-in microphone : | yes |
| Camera | |
| Webcam resolution (front) (Mpx) : | 5,0 |
| Webcam (front) : | yes |
| Webcam (rear) : | no |
| Communication | |
| Bluetooth : | yes |
| Bluetooth version : | 5.4 |
| LAN : | no |
| 4G/LTE/5G connectivity : | no |
| Wi-Fi : | yes |
| Wi-Fi Standard : | 802.11be |
| Control | |
| Keyboard : | yes |
| Keyboard layout : | Slovakia |
| Keyboard layout : | Czech Republic |
| Numeric keypad : | yes |
| Backlit keyboard : | yes |
| Touchpad : | yes |
| Trackpoint : | no |
| Inputs and outputs | |
| Analog audio input/output : | 1 |
| HDMI : | 1 |
| Thunderbolt 4 : | 1 |
| USB 3.2 : | 3 |
| USB-C w/o Thunderbolt : | 1 |
| Card reader | |
| Memory Card reader : | no |
| Power supply | |
| Adaptér v balení : | yes |
| Max. power supply wattage (W) : | 65 |
| Battery | |
| Battery Capacity (Wh) : | 83 |
| Number of Battery Cells : | 6 |
| Battery type : | Li-polymerová |
| Battery Life (hours) : | 12.25 |
| Operating system | |
| Operating system (pre-installed) : | Windows 11 Pro |
| Operating System : | yes |
| Security | |
| Smart Card Reader : | no |
| Trusted Platform Module (TPM) : | yes |
| Kensington Security Slot : | no |
| Fingerprint Reader : | no |
| Physical properties | |
| Color : | stříbrná |
| Weight (kg) : | 2.46 |
| Material : | kov, plast |
| Dimensions : | 396 × 258,6 × 19,9 mm |
| Warranty | |
| Warranty period EU (months) : | 24 |
| Warranty period CRN (months) : | 24 |
Code: PRIHP1076
Code: HDBAXA1300
Code: HDBAXA1290
Code: ADATEC0084
Code: SWAEST0171
Code: SWAEST0173
Code: SWRAVG170
Code: SWRAVG0870
Code: SWRAVG169
Code: SWRAVG171
Code: SWAEST0172
Code: PRIHP0997
Code: PRIHP0964
Code: PRIHP1004
Code: PRIHP0996
Code: PRIHP1002
Code: PRIHP1000
Code: PRIHP1003
Code: PRIHP0989
Code: PRIHP1061
Code: PRIHP00036
Code: PRIHP1093
Code: PRIHP0819
Code: PRIHP00032
Code: PRIHP1073
Code: PRIHP0820
Code: PRIHP0842
Code: PRIHP0992
Code: PRIHP0994
Code: PRIHP0988
Code: PRIHP0995
Code: PRIHP1060
Code: PRIHP0821
Code: PRIHP1058
Code: CSCL1023
Code: CSCL2900
Code: PRIHP1079
Code: PRIHP1005
Code: PRIHP0772
Code: PRIHP0773
Code: PRIHP00076
Code: PRIHP0948
Code: PRIHP1110
Code: PRIHP1109
Code: PRIHP1010
Code: PRIHP1077
Code: PRIHP1023
Code: PRIHP0248
Code: PRIHP1108
Code: PRIHP1078
Code: PRIHP1006
Code: PRIHP1007
Code: DOCTEC0108
Code: DOCTEC0086
Code: DOCTEC0101
Code: PRIAXA1025
Code: OSVBEN0012
Code: OSVBEN0013
Code: MONC0211
Code: MONC0206
Code: MONC0204
Code: MONC0139
Code: MONLEN0091
Code: PRIHP1043
Code: MOULOG1030
Code: PRIHP00019
Code: PRIHP0775
Code: CSCL1015
Code: CSCL2000
Code: CSCL1093
Code: POLY0027
Code: POLY0041
Code: POLY0035
Code: POLY0020
Code: POLY0038
Code: POLY0037
Code: POLY0044
Code: POLY0040
Code: POLY0039
Code: POLY0034
Code: POLY0032
Code: POLY0036
Code: POLY0031
Code: POLY0018
Code: POLY0006
Code: POLY0009
Code: POLY0030
Code: POLY0033
Code: POLY0016
Code: POLY0023
Code: POLY0025
Code: POLY0028
Code: POLY0015
Code: POLY0026
Code: POLY0011
Code: POLY0017
Code: POLY0007
Code: POLY0024
Code: POLY0010
Code: POLY0008
Code: POLY0022
Code: POLY0029
Code: POLY0005
Code: POLY0013
Code: POLY0014
Code: POLY0012
Code: POLY0042
Code: POLY0043
Code: POLY0021
Code: POLY0019
Code: MOPCOL2036
Code: NOTD61160
Code: NOTD9621
Code: NOTCA1324
Code: NOTD64110